Eğitim

Malta’da Üniversite Eğitimi

Malta eski bir İngiliz sömürgesi olduğundan eğitim sistemi İngiliz eğitim sistemiyle örtüşmektedir. Malta Üniversitesi ve Turizm Üniversiteleri lisans eğitimi 4 yıl, yüksek lisans ve doktora 2 yıl sürmektedir. Ayrıca tam zamanlı eğitimin yanı sıra exchange ve transfer programlarıyla da ülkede eğitim almak mümkündür. Malta Amerikan Üniversitesi (AUM) Malta Üniversitesinden farklı olarak Amerikan sisteminde eğitim vermektedir. Malta Üniversitesi’nin ücretleri yıllık 7.000 – 12.000 euro civarındadır. Tıp, diş hekimliği gibi yoğun laboratuar çalışması gerektiren bölümler ise 22.000 euro civarındadır. AUM, Amerikan Üniversitesi’nin bölümleri 15.500 euro yüksek lisans ise 14.500 euro’dur. Başarılı puan ortalaması olan öğrencilere %50 burs olanağı sağlanır. Mezuniyetin ardından üniversite tarafından sağlanan birçok iş olanağı bulunmaktadır. Türkiye’de lise mezunu herkes bir Malta üniversitesinde istediği bölüme kayıt yaptırabilir. Yani Türkiye’de lisede okudukları bölümlerin puan ortalaması ve derslerin akretidifi belirtilmesi dahilinde, her öğrencinin Malta’daki bir üniversitede okuma şansı vardır. Üniversitelere kabul için TOEFL ya da IELTS İngilizce yeterlilik sınavlarından birinden yeterli puanı alması gerekmektedir. Bu seviyeye ulaşmak için öğrencilere 6- 12 ay süreli İngilizce kursu önerilmektedir. Bu kursu üniversitenin ilk yılında hazırlık departmanında alıp üniversite eğitimine başlamak da mümkündür. Üniversiteye yıl boyunca başvuru yapmak mümkündür ancak mümkün olduğunca erken başvurmakta fayda vardır. Ekim dönemi için başvuru yapmak isteyen öğrencilerin en geç 15 mayısta başvurularını üniversiteye göndermeleri gerekmektedir. Malta’ da Üniversite öncesi 1 Akademik yıl/9 ay olmak şeklinde İngilizce Hazırlık yılı almak üzere Malta’ da İngilizce Dil okulunda eğitimine başlayabilir. Malta’da üniversite eğitimi için 4 yıllık bir liseden mezun olmuş olmak gerekmektedir. 4 yıllık bir liseden mezun olan öğrenciler üniversite tarafından İngilizce dil yeterliliğini TOEFL ya da IELTS sınavıyla kanıtlaması gerekmektedir. Okul IELTS den hazırlık için 5.5, lisans için 6.0, yüksek lisans için ise 6.5 skor istemektedir. İngilizce seviyesi yeterli olmayan öğrencilere en az 6 ay süreli bir dil kursu önerilmektedir. Bu kurs Malta’daki dil okullarının yanı sıra üniversite bünyesinde de alınabilmektedir.

İlk olarak Malta’da eğitim almak, diğer ülkelerde örneğin; Amerika ve İngiltere’de eğitim almaya nazaran daha ekonomik olmaktadır. Uluslararası öğrenciler için tercih noktalarından biri olan Malta’da eğitim alarak sizlerde hem uluslararası öğrenciler ile iletişime geçerek sosyal çevrenizi genişletebilir hem de onların konuşmuş oldukları yerel dillere aşinalık kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra eşsiz bir merkezde üniversite eğitimi almanın tadını çıkarabilirsiniz. Yılın nerede ise tamamında güneşli olan Malta’da hem tatil yapabilir hem de üniversite eğitimi alabilirsiniz.

Malta üniversite eğitiminde ;

Kendinize olan güveninizi artırabileceksiniz

İş hayatında hep bir adım daha önde olabilirsiniz

Hayatınıza dahil olan her farklı birey ile yeni kültürleri de tanıyabilir ve bu sayede de empati yeteneğinizi geliştirebilirsiniz

Bağımsız bir şekilde yaşamayı öğrenebilirsiniz

Olayları yoğurma şekliniz bir hayli gelişme kaydeder

Konunun uzmanı olan ülkeden almış olduğunuz eğitim ile akademik birikim elde edersiniz

Uluslararası bireyler ve şirketler ile olan ilişkilerinizde akıcı bir şekilde yabancı dilde iletişim kurabilirsiniz.

Malta’da üniversite eğitimi alarak kariyerinize prestijli bir gelecek çizebilirsiniz.

Malta Dil Okulları

3 takımadadan oluşan Malta’da 50’nin üzerinde dil okulu bulunmaktadır.

Malta’nın öğrenciler tarafından tercih edilmesinin temel sebepleri arasında kaliteli dil okullarının olması ve ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre kurs ücretlerinin daha uygun olmasıdır.

Bunun başlıca sebebi ise; ülke nüfusuna göre çok fazla dil okulunun olması ve bu durumun okullar arasında rekabete neden olması. Ayrıca Malta’da yaşam giderleri de ana dili İngilizce olan diğer ülkelere göre daha uygundur. Ayrıca Malta’daki dil okullarının kaliteleri devlet tarafından denetlenerek garanti altına alınmaktadır.

Alternatif paket programlar ile hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla Malta’da eğitim almanız mümkündür. Her şeyin dahil olduğu 4-8-12-24 haftalık paket programlar dahilinde İngilizce eğitim, kayıt ücretleri, kurs materyalleri, konaklama, uçak bileti, havalimanı transferi ve wi-fi için tek bir ücret ödeyerek eğitim alabilirsiniz. Kış döneminde Türk öğrenci sayısının da az olmasını fırsata çevirerek hem kaliteli hem de uygun fiyatlarla Malta’da dil eğitimi alabilir ve Malta’ya ait farklı kültürleri tanıma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Neden Malta Dil Okullarına Gidilmelidir?

 • Schengen Vizesi alabilme kolaylığı nedeni ile tercih edilir.
 • Malta vizesi sayesinde Avrupa’ da serbest dolaşım hakkı vardır.
 • Sıcak iklimi ve sıcak kanlı insanları nedeniyle tercih edilir.
 • Türkiye’ den sadece 3,5 saat uçuş mesafesindedir.
 • İtalya’ ya bağlı bir adadır.
 • Eski Osmanlı tarihinden izler taşımaktadır.
 • Aynı Akdeniz kültürüne sahiptir.
 • Şehir yapı ve yaşamıyla Bodrum şehrine benzemektedir.
 • Avrupa ülkelerinin cennet tatil adasıdır.
 • Yemek kültürümüz aynıdır.
 • Malta dil okullarının 4-5 yıldızlı hotel statüsündedirler.
 • 500 kişilik kampüslerde eğitim verilir.
 • İngiliz ve Malta’ lı profesyonel öğretmenler tarafından eğitim verilir.
 • Dersler 12 kişilik sınıflarda verilir.
 • Zengin ders seçenekleri vardır.
 • Anne çocuk İngilizcesi, aile İngilizcesi gibi seçenekler mevcuttur.
 • En ucuz olan aile yanı konaklama seçeneğinden, 5 yıldızlı otellere kadar farklı konaklama çeşitleri vardır.
 • Malta dil okulları öğrencileri için hafta sonları büyük Avrupa turları organize ederler.
Call Now ButtonHemen Ara