Malta Vatandaşlık

Malta Vatandaşlık

2004 yılında Avrupa Birliği’ne katılan Malta,  Akdeniz’in ortasında yer alan küçük bir ülkedir.

Malta Güney Avrupa’da, Sicilya’nın güneyinde yer almaktalar. Malta takımadaları 3 büyük, 2 küçük adadan oluşur. Büyükleri: Malta, Gozo ve Comino. Takımadalar arasında en büyüğü olan Malta 237 km², Gozo 68 km² ve Comino 2 km² yüzölçümüne sahiptir.

2007 yılından bu yana Schengen bölgesinin bir  parçası olan bu ada ülkesi, Britanya milletler  topluluğunun da bir üyesidir.

Politik ve ekonomik istikrarın mükemmel  birleşimi, Malta’yı Avrupa’nın en büyük  devletleriyle elit düzeyde tutar.

Enflasyon Oranı 21.02.2019  tarihi itibariyle yıllık %1 oranındadır.

Ülkenin  2017 yılı reel GSYİH büyüme oranı  %5.7,  kredi notu ise pozitif bir görünümle “A’’dır.

Sıcak bir Akdeniz iklimi, temiz çevre, yüksek seviyede güvenlik, Malta’yı rahatlamak ve yaşamak için müthiş bir yer yapar.  2014 yılında Dünya Risk Raporu’na göre yaşamak için en güvenli ikinci ülke olan Malta, ikamet edenlere ticari faaliyetler ve vergi konusunda da  kayda değer avantajlar sağlar.

Sağlık sistemi Dünya Sağlık Organizasyonu  (WHO) tarafından dünyanın en iyi ilk 5 sağlık  organizasyonu arasında gösterilen Malta,  aynı zamanda mükemmel eğitim sistemi ile  de öne çıkmaktadır.

Diğer Avrupa Ülkelerinle kıyaslandığında yaşam çok daha uygun ve suç oranı %1’dir.

Tüm Avrupa ve Afrika ülkelerine yakın olduğu için ulaşım ve gezi seçenekleri çoğunluktadır.

Malta Vatandaşlık Programı

Başvurunuz sonucunda oturum izni değil, 12 ay  bitiminde doğrudan Malta vatandaşlığı ve Avrupa Birliği pasaportu sahibi oluyorsunuz.

 • Bu süre içinde Malta’da sürekli yaşama ve iş kurma gibi zorunluluklara tabi değilsiniz. Böylece Türkiye’deki iş ve özel hayatınıza olduğu gibi devam edebilirsiniz.
 • Avrupa Birliği vatandaşı olmanız, size ve ailenize 28 Avrupa ülkesi ve İsviçre’nin kapılarını açmaktadır. Avrupa içinde dilediğiniz ülkeye yerleşebilir, iş fırsatlarından yararlanabilir, eğitim ve sağlık gibi önemli ayrıcalıklardan diğer Avrupa vatandaşları ile eşit şartlarda faydalanabilirsiniz.
 • Malta vatandaşı olduğunuz zaman, Amerika Birleşik Devletleri de dahil 169 ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Malta pasaportu dünyada en prestijli ilk 10 pasaport arasında sayılmaktadır.
 • Malta dünya çapında elde ettiğiniz gelirlerinizden hiçbir şekilde vergilendirme uygulamamaktadır.
 • Malta vatandaşlık programında başvurular çok kapsamlı bir şekilde değerlendirilmekte ve sadece sicil araştırması sonucunda olumlu değerlendirme yapılan kişiler bu ayrıcalığa ulaşabilmektedir. Bu nedenle seçkin ailelerin kabul edildiği son derece itibarlı bir programdır.

Başvuru Şartları

 • En önemli Şart; Malta Ulusal Kalkınma ve Sosyal Fonu’na geri almamak koşuluyla bir katkıda bulunmaktır. Bu rakam başvuru sahibi için olup; eş, çocuklar ve ebeveynler için 25,000 euro ile 50,000 euro arasında değişen katkılar söz konusudur.
 • Malta’da 5 yıl süresince yıllık kirası 16,000  euro olan bir gayrimenkul kiralanması veya en az 350,000 euro tutarında bir gayrimenkul satın alınması gerekmektedir.
 • Malta’da sizin adınıza açılan bir banka hesabı üzerinden 5 yıl vadeli Malta devlet tahvili alınması gerekmektedir.
 • Başvuru sahibi ve beraberindeki her aile üyesi için Global Sağlık Sigortası yapılması istenmektedir.
 • Size finansal olarak bağlı olmak kaydıyla 26 yaşına kadar olan çocuklarınız ve 55 yaşın üzerindeki ebeveynleriniz de başvuru sürecinize dahil edilebilirler.
 • Malta Vatandaşlık Programı, Malta Hükümeti tarafından 1,800 kişi ile sınırlandırılmıştır. Kabul edilen ve vatandaşlık süreci başlayan başvurular bu sayıya ulaşınca program sona erecektir. Bu da, vatandaşlık programını en ayrıcalıklı kılan özelliklerden birisidir.

Malta Vatandaşlık Başvuru Aşamaları

 • 1.ilk Ay içinde Malta Oturum başvurusunu tamamlayarak Malta oturum kartlarını elde edersiniz.
 • 2.Vatandaşlık başvuru dosyanız ve gereken evraklar hazırlanır.
 • 3.Dosyanız Malta Hükümeti’ne sunulur. 5-6 ay arasında süren detaylı sicil araştırma süreci başlar.
 • 4.Sicil araştırma sürecinin tamamlanması ile başvurunuzun kabıl edildişine dair yazılı onay Malta Hükümeti tarafından iletilir.
 • 5.Gerekli katkı tutarı, devlet tahvili alımı ve gayrimenkul kiralanması işlemleri tamamlanır.
 • 6.Oturum kartlarınızın başlangıç tarihinden tam 12 ay sonra vatandaşlık işlemleriniz tamamlanır.
 • 7.Malta’da gerçekleşecek yemin töreni sonrasında bir hafta içinde pasaportlarınız ve Malta kimlik kartlarınız hazırlanarak size teslim edilir.
Call Now ButtonHemen Ara